Як виростити розсаду капусти. Насіння капусти Українська осінь. Від насіння до перших листків.
Білокочена поздня капуста культивується з успіхом і проявляє найбільшу врожайність на некислих ґрунтах вигнутого типу. Важливо, щоб ділянка була добре удобрена органічними речовинами. З цією метою органіку вносять ще з осені. Також дотримуються севооборту та не саджають капусту на одній ділянці щорічно, даючи перерву 3-4 роки. Культура добре плодоносить після вирощування рослин інших сімей (не хрестоцвітних). Наприклад, ідеальними будуть ділянки після зернових культур, моркви, цибулі, огірків, також після бобових і томату.
Пізню капусту «Українська осінь» можна вирощувати двома способами: безпосередньо севом у відкритий ґрунт (іноді використовують плівку) або за допомогою розсади. Вирощують капусту на розсаду теж різними способами, зокрема у приміщенні або на відкритій ділянці в умовах теплиці або парника. Приблизно за місяць розстаду досягає віку для пересадження у відкритий ґрунт, з огляду на це та з огляду на клімат у регіоні, підбирають дату саджання насіння на розсаду.
Під час формування не менш ніж 4 справжніх листків рослини можна пересаджувати. Живлять їх у лунки за схемою, зазначеною на пакеті з насінням. Лунки мають бути полити водою, а земля після садіння утрамбована навколо саджанців. Оскільки капуста будь-якого сорту потребує поживних ґрунтів, то й сорт «Українська осінь» потрібно підживлювати добривами. Зазвичай їх вносять у вегетаційний період тричі (після висаджування на 20-й день, а далі двічі через кожні 12 днів).
Умова правильного догляду — чиста, доглянута грядка без бур'янів. Видалення сорної рослинності треба поєднувати з розпушуванням, тверда кірка на поверхні може з'являтися після поливання або дощу, і її потрібно руйнувати (земля навколо рослин має бути пухкою). Однак не варто пухнути грядку після висаджування розсади упродовж 2-3 тижнів. Після першого розпушування через 14 днів капусту «Українська осінь» треба оквчити.
Осіння зрізають повністю стиглі головки, так капуста матиме максимально можливий термін зберігання.