Капуста Харківська зимова. Досхочість насіння капусти.
Капута «Харківська зимова» — позднесільний сорт капусти, виведений українськими фахівцями всередині 70-х років XX століття. Для цього схрестили Амагер 611 з Дизайн-вайсом. Культова структура району для вирощування в помірній зоні України. Однак, як показує практика, капуста добре росте у всіх кліматичних зонах Вегетаційний період 150-160 днів.
Кочан карусти «Харківський зимовий» округло-плоский або круглий, дуже щільний. Маса головки до 4 кг. Урожайність — 55-85 т/га. Вихід товарної продукції в зоні 91%. Порівняно жаро- та сухостійка рослина. Особливості: зазначається підвищеним вмістом сухої речовини — 8-11%, стійкий до розтріскування.
Вирощують її розсадним способом або посівом насіння в ґрунт. Норма висівки: на розсаду — 0,15 г на 1 кв. м, безрозсадним способом — 0,03–0,05 г/кв. м. Глибина закладення насіння — 1,5-2,0 см. Ширина між рядами — 50 см. Розсаду висаджують через 45-50 днів після посіву (до 30 травня). Глибина висаджування розсади — до першого справжнього аркуша, не засинаючи водночас верхівку, на відстані 60 × 60 см. Найкращими попередниками сорту вважаються огірок, горох, картопля, цибуля, томат, буряк, хрона та бобові.
Характеристика капусти «Харківська зимова»
•висока врожайність;
•дружне дозрівання врожаю;
•стійкість до засуха;
•Голодша транспортубельність;
•високий фітоімуніт;
•тривалий термін зберігання;
•достатньо високий показник холодостійкості та жаростійкості;
•приємний смак.
Головне!Після повного визрівання капуста «Харковська зимова» може ще тривалий час перебувати на грядках і водночас не розтріскуватися. Смакові якості «Харківської зимової» водночас не змінюються.
Сорт капусти «Харківська зимова» стійкий до більшості хвороб, характерних для капусти, зокрема до бактеріозу, фузаріозу, гниль і некрозу. Оскільки на листових пластинах капуста є наліт, на нього не нападає городня блошка, крапка.
У свіжому вигляді головки зберігаються до 7 місяців. Водночас їхні смакові якості не псуються, і вони не стають менш корисними.