Буряк Бордо Харківський. Насіння буряка виростає до перших листочків.
Середньосплава буряк «Бордо» універсального застосування, є столовим сортом зі щільною, соковитою м'якоттю темно-бордового відтінку без кілець. Вегетаційний період становить 115-133 дня до технічної стиглості. Рослина утворює щільний кущ темно-зеленого листя з черешками бордового кольору. На листовій пластині проглядаються темно-рожеві прожилки. У довжину лист виростає до 40 см.
У буряка сорту «Бордо» округлий або трохи приплющений коренеплід зі щільною матовою шкіркою. За маси коренеплода 230-300 г діаметр становить 12-15 см. Розкладається він у ґрунті, трохи виходячи на поверхню, що спрощує прибирання врожаю, оскільки буряку нескладно витримувати. Для зберігання в зиму цей сорт підходить ідеально. Причому зберігається урожай добре тривалий час, не вражаючись гнилю. Слабо вражається шкідниками. Урожайність сорту становить 38-43 т/га.
Жаростійка буряк «Бордо» вирощується на відкритих ділянках, а найкращі врожайи дають за умови теплих погодних умов, з 35 годин і без затяжних дощів. Буряклу та її ботву використовують у їжу не тільки в біологічній стиглості, але й у напрямку розвитку. Наприклад, прорізуючи грядки, молоду пучку, не викидають, а використовують для приготування салатів, буряків, борщів та інших страв.
Перш ніж розпочати вирощування буряка «Бордо» з насіння, необхідно підготувати ділянку. Насамперед треба звернути увагу, щоб ця ділянка не використовувалася для вирощування цієї культури раніше впродовж декількох сезонів. Надалі садити буряк на одному й тому ж місці можна максимально чотири роки поспіль. Найприйнятніше вважаються ділянки, що обігріваються сонцем упродовж дня й не затінювані деревами.
Також важливо вносити добрива під буряк. На зону з осені вноситься органіка як компост або перегний під перекопку. З мінеральних добавок використовується хлористий калій і суперфосфат.
Навесні час посадки вибирають, з огляду на призначення плодів. Відразу в їжу використовуються ті з них, які посаджені раніше та відповідно дозріли раніше (у липня), ті ж, що дозрівають уволосі й прибираються з городу пізніше, можуть зберігатися триваліший час.
Оброблення насіння буряку «Бордо» перед посадкою не є обов'язковою умовою, виконується городником за бажанням, із застосуванням знезаражувального розчину марганцовки. Також пришвидшити схожість можна, замочивши після цього посівний матеріал у звичайній воді на ніч або на 20 годин.
Відстань між насінням під час саджання становить 5-8 см. Звичайно, надалі входження потрібно буде проживати у два-три приймання. Також обов'язковий догляд вмикається прополка від бур'янів.
Особливості буряка «Бордо»:
• Середньосплавна;
• 115-133 діб до технічної стиглості;
• Корероди: 230-300 г, діаметр 12-15 см;
• М'якоть: темно-бордова, без кілець;
• Форма коренеплода: округла;
• Смакові якості: соковита, солодкувата, смак класичний буряковий;
• Хвороби: стійкість проти гнилі;
• Урожайність: 38-43 т/га;
• Чудово зберігається (90-95%).