Кавун Широнський. Від насіння до перших виходів.
У кавуна «Широнський» середньоранні терміни дозрівання. Вегетаційний період сорту становить 80-84 дні. Плод має кулясту форму, забарвлення плода біле зі світло-салатним відтінком і малюнком у формі темніших за кольором смужок середнього розміру, також є слабкий восковий наліт. Фарбування м'якуша — рожево-малинового кольору. Смакові якості гарні (солодкий, соковитий). Маса кавуна досягає 2,5-3 кг. Товарність чудова, також гарна транспортобельність. «Широнський» кавун порівняно стійкий проти засухи, має певну стійкість до низки хвороб (антракноз). Плоди мають лежкість.
Для гарного врожаю потрібно багато тепла та сонця, тому висаджують цей сорт виключно на просторих ділянках, де є природний захист від продувних вітрів і багато сонця (учистоток має бути добре прогрівним). До речі, сорт є довгоплетистим, тому насіння саджають рідше (схому посадки дивіться на пакованні). Треба звертати увагу, які рослини садляли минулого року, оскільки найменш сприятливими попередниками, які можуть підпортити урожай, є пасленові та гарбузові. А ось після багаторічних трав, бобових культур і капусти ця культура росте чудово.
Сіяти насіння кавуна «Широнський» у відкритий ґрунт треба лише після гарного прогрівання землі. Заміряючи температуру, стежте, щоб відмітка термометра досягала мінімально +14 °C. Погода надалі може бути нестабільною і, можливо, паростки доведеться прикрити тимчасовим укриттям із плівки.
Є кілька дієвих способів прискорити сходження методом замочування насіння. Використовується замочування в популярному стимуляторі росту або у воді на 12 годин із подальшою посадкою в ґрунт (або з подальшим пророщуванням насіння у вологій тканині). Насіння кавуна «Широнський» можна й не обробляти, а збирати відразу з пакета в підготовлений ґрунт. Ямки перед посадкою заливають водою, зверху насіння присипає спочатку вологим, а потім сухим ґрунтом.
Поява сходів на бахчі символізує початок боротьби з бур'янами. Зазвичай прополка робиться тричі: на етапі сходів, через декаду після першого прополювання та коли рослини створять свої плеті (не більш ніж 1 м). З обережністю треба проводити третю прополку, не сильно поринаючи під час розпушування землі, оскільки є ризик пошкодження сформуваних бічних коренів.
Найважливішою умовою повноцінного догляду за будь-яким кавуном (і сортом «Широнський», зокрема) є своєчасний поливання. Поливати рослини починають у фазі восьми листя, потім поливають у період масового цвітіння й під час плодоутворення. Припиняють зрошувати бахчу приблизно за 2 тижні до початку прибирання плодів.
Одним із варіантів, як підвищити урожай кавуна, є прищипування плетей. Так, необхідно позбуватися зайвих пасинків і прищипувати плеті, коли на рослині сформувалося максимально до 8 плодів, оскільки більше на одному рослині не зможе визріти.
Характеристики сорту:
• Среднеранний (80-84 дня);
• Фарбування плода: світло-зелена зі смужками;
• Фарбування м'якоті: рожево-малинова;
• Смакові якості: солодкий, соковитий;
• Легкість;
• Товарність;
• Транспортабельність.