Кавун Чорногорець. Проростання насіння кавуна.
Кавун «Чорногорець» із медовою солодкою м'якоттю вирощується на сонячних і безвітряних ділянках, на родючому ґрунті. Сорт має ранні терміни дозрівання (80 днів). У масі кулясті плоди досягають 2,5-3 кг і мають чорно-зелене забарвлення з малюнком, ледь помітними чорно-зеленими смужками та нальотом синього кольору. У соковитої зернистої м'якоті темно-малинова фарба.
Кавун «Чорногорець» досить стійкий проти погодних змін (наприклад, витримує спеку та істотні похолодання, також йому не страшні добові коливання температур).
Цей сорт, як представник ранньоспеченої культури, може вирощуватися в умовах відкритого ґрунту. Визирає він на сонячних відкритих зонах, захищених від вітру, до повної стиглості в жовтогарячому сезоні. У період збирання врожаю не потрібно робити додаткові поливи, щоб не зіпсувати смак і інші якості плодів. Щоб переконатися, що плоди дозріли, треба знімати з кущів лише ті, у яких засохоло плодоніжка, а також можна зробити клацання пальцями по корі, звук має бути глухий.
Невибагливий у догляді кавун «Чорногорець» вимагає гарного поливання в період вегетації до формування плодів. Зазвичай кавуни поливають під корінь щотижня, особливо важливо не пропускати поливи в період цвітіння й зав'язки. Також разом із водою вносяться підживлення, які мають значення для отримання високого врожаю.
Чудові врожайи отримують на легких супячих ґрунтах, які потрібно обробляти з осені. До перекопування розкидають перегною (2-3 кг/м2), а також калійні та фосфорні добрива (25/35 г). Весною вносяться азотні добрива. Додають і полегшують механічний склад землі компоненти, якщо ґрунт щільний. Кислею ґрунт нейтралізується деревною зоною.
У відкритому ґрунті під час саджання довгоплетистого кавуна «Чорногорець» дотримуються схеми 0,7х1,5 м або 1х2 м.
Для впевненості схожості посівного матеріалу, а також для отримання ранньої продукції використовується розсадний спосіб вирощування. Водночас розсаду вирощують в окремих горщиках (об'єм 0,3 л) у ґрунтосміші з землі, торфу та перегною. До схожості горщики накривають целофаном і відправляють у тепле місце (приблизно +25 °C). Щойно насіння проклюнуться і з'являться виходи, пакети прибирають і переносять горщики в прохолодне місце (приблизно +18 °C), де витримують паростки впродовж декількох днів, а далі повертають розсаду в тепло.
За місяць, обережно, не порушуючи земляного кома, розсаду пересаджують у відкритий ґрунт. Догляд за рослинами кавуна потрібний нескладний — розпушування, видалення бур'янів і поливання.
Основні характеристики сорту кавуна «Чорногорець»:
• Раннеспелість;
• Вегетаційний період 80 днів;
• Плоди у формі кулі, гладкі;
• Фарбування плода: темно-зелена (є наліт синього кольору);
• Малюнок: слабо окреслені чорно-зелені смужки;
• М'якоть: темно-малинова, соковита, зерниста, ніжна;
• Хвороби: стійкий до анкракнозу, борошнистої роси та фузаріозного в'янення;
• Витривалість коливань температури та тривалого похолодання;
• Засухостійкий сорт;
• Використовується для засолювання;
• Урожайність: 350-300 ц/га