Насіння моркви Нантське ⁇ Технологія вирощування моркви від насіння до врожаю ⁇ Терміни посадки моркви
Морква «Нантська» має характерні коренепліди циліндричної форми, трохи звуженими донизу, з тупим кінчиком. Дозріває в період 80-110 днів. У коренеплодів, які мають середню довжину (приблизно 14-18 см), практично непомітна серцевина, вона не жорстка та має таке ж забарвлення, як м'якоть — яскраве червоно-жовтогаряче. М'якоть соковита та солодка, з високими смаковими якостями, чудово поєднується в салатах. Морква чудово зберігається від дня збирання впродовж зими та весни. Сорт придатний для будь-якого типу перероблення.
Для грядки моркви потрібно глибоке перекопання землі восени, щоб навесні ґрунт був пухким, безперешкодно пропускати повітря і вологу. Також висуваються вимоги щодо освітлення, тому що сонячне світло є найважливішим чинником у отриманні великих, добре визирлих, солодких коренеплодів моркви. Отже, на ділянці, де заплановано вирощування моркви, тінь і півть неприпустима.
Оптимально підійде родючий ґрунт, який у разі потреби збагачується корисними для культурних рослин речовинами (органіка та мінеральні добрива). Склад ґрунту в ідеалі — супісчастий і повуглецевий.
До приземлення насіння сортотипу «Нантська» рекомендується протравити, щоб уникнути зараження рослин під час вегетації. Знезараження відбувається під час замочування посівного матеріалу в одному з розчинів, використовуваних для цих цілей в городництві (найпростіший — це розчин марганцовки в концентрації 1 г на 0,1 л води).
Промиті та обсушені за кімнатної температури насіння готові до посадки. Допускається проведення додаткових замочувань, оскільки оболонка в насіння занадто щільна та його пророщування відбувається повільніше, якщо минути етап замочування.
Порядок саджання насіння містить пробивку рядів (борозок), зволоження землі за потреби та негустої сов (2-3 см між насінням). Глибина зачеплення не має бути занадто дрібною, позаяк насіння може видувати вітру. Тому 2-3 см — оптимально для саджання насіння моркви.
Що до попередників, то важливим моментом є уникати повторних посадок культур з однієї родини. Після таких рослин, як-от пастернак, петрушка, селера або кріп, морква сковувати не варто. Навпаки, урожай потішить, якщо садити «Нантську» моркву після томатів, картоплі, капусти, часнику або цибулі, а також огірків і кабачків.
На пучкову продукцію культуру садять або ранньою весною (для дуже ранніх сортів), або в листопаді. Водночас якщо в регіоні зими занадто морозні, то краще не ризикувати та посадити культуру навесні. На зберігання моркву сбирається за встановленого тепла, терміни посадки залежать від регіону, але можна орієнтуватися на прогрівання температури повітря до +15...+18 °C.
Відмінність моркви «Нантська»:
• Середньосстиглий сорт;
• Період до збирання врожаю — 80-110 днів;
• Форма коренеплодів циліндрична;
• Тупий кінчик;
• Кореплоди для тривалого зберігання;
• Використовується для перероблення;
• Фарбування коренеплодів червоно-жовтогаряча;
• Довжина — 14-18 см;
• М'якоть без серцевини, соковита, солодка;
• Поверхня гладка;
• Високі смакові якості.